AKCIA: NOVÉ DARČEKOVÉ ZMESI TERAZ V PREDAJI ODKAZ TU.

Scotch Bonnet prášok 10 g

Scotch Bonnet prášok 10 g
Doprava ZADARMO nad 40€
+ DARČEK

Scotch bonnet čili paprička je odrodou Habanera a dosahuje pálivosť až 350 000 SHU.

Cena za 1 ks s DPH: 3,45 €
Cena za 1 ks bez DPH: 2,88 €
Skladom
Expedičná doba: 1 pracovný deň
Výrobca: The ChilliDoctor s.r.o.
Kód produktu: CE30800928
AKCIA Grilovanie
Popis

Scotch Bonnet prášok 10 g

Paprička pomenovaná podľa klobúka

Nalaďte sa na poriadnu karibskú párty! Nebude v nej chýbať nič. Zažijete návykový ohňostroj pálivej chuti, ucítite omamnú kvetinovú vôňu a skvelú chuť osviežujúceho ovocia. To všetko vďaka papričke Scotch bonnet.

Táto kráska pochádza z Jamajky a bola prvou karibskou čili papričkou, po ktorej exporte vzniká vysoký dopyt. Známa a populárna bola nielen vďaka svojej chuti a pálivosti, ale predovšetkým kvôli netradičnému menu. Na rozdiel od ostatných papričiek odrody Capsicum chinense (papriky čínskej), ktoré pochádzajú z Ameriky, totiž nezískala názov podľa miesta pôvodu. Pomenovaná bola podľa svojho podsaditého tvaru, ktorý pripomína tradičné škótske pánske klobúky (Scotch bonnet, v Škótsku tiež nazývané Tam o'Shanter hat). Niekedy ju môžete nájsť aj pod označením Bahama Mama, Jamaican Hot alebo Caribbean Red.

Prehliadka mnohých ovocných chutí v jednej papričke

Scotch bonnet je druhovo príbuzná Habanero papričkám, s ktorými je často vďaka podobnému vzhľadu nesprávne zamieňaná. Obe majú tenkú a voskovú šupku, podobnú pálivosť aj chuť (Scotch bonnet je však sladšia).

Paprička Scotch bonnet je dlhá asi 3-4 cm a zvyčajne dosahuje pálivost okolo 100 000-350 000 SHU. Hoci je len o niečo menej pálivá než Habanero, jej pálivosť je stále dosť výrazná. Nebola by to však správna čili paprička, aby vás po spaľujúcom žiare neodmenila jedinečnou chuťou. Scotch bonnet vyniká kvetinovou vôňou a plnými sladkými ovocnými tónmi čerešní, jabĺk, marhúľ a paradajok. Práve pre svoju ovocnú chuť sa stala tak obľúbenou po celom svete. Dnes sa pestuje v Karibiku, v Guyane, na Maldivách a v Ugande.

V priebehu zrenia sa jej farba mení zo zelenej po žltú alebo šarlátovo červenú. Niektoré variety tejto papričky môžu dozrieť do oranžovej, tmavo žltej alebo dokonca čokoládovo hnedej farby.

Ako variť so Scotch bonnet?

Ideálne sa hodí do rôznych studených i teplých omáčok a je nenahraditeľnou ingredienciou  svetových kuchýň. Najznámejšia je pre svoju charakteristickú chuť v Jamajskom pokrme nazývanom "Jerk Chick" a "Jerk Pork", čo je grilované kuracie alebo bravčové mäso v bohato korenenej sladko-pálivej marináde.

 


Spracované v ČR

Dovážame výrobky z celého sveta, ale kontrolujeme ich a spracovávame s láskou.


Najlepšia kvalita

Starostlivo vyberáme každú surovinu a na spracovanie používame najmodernejšiu technológiu.


V harmónii s prírodou

Ponúkame výber toho najlepšieho z prírody a dovážame produkty priamo z miesta pestovania.