AKCIA: NOVÉ DARČEKOVÉ ZMESI TERAZ V PREDAJI ODKAZ TU.

Mulato vločky 30 g

Mulato vločky 30 g
Doprava ZADARMO nad 40€
+ DARČEK

Čili vločky z vynikajúcich papričiek mulati s výbornou ovocnou chuťou.

Cena za 1 ks s DPH: 2,88 €
Cena za 1 ks bez DPH: 2,40 €
Skladom do 2-7 dní Kontaktovať predajcu
 
Výrobca: The ChilliDoctor s.r.o.
Kód produktu: CE30800946
AKCIA Grilovanie
Popis

Mulato vločky 30 g

Tmavé čili, ktoré si obľúbite

Mulati sú sušené Poblano papričky odrody Capsicum annuum (papriky ročnej), ktoré pochádzajú z mexického štátu Puebla. To bolo v histórii kľúčovým španielskym koloniálnym miestom a zohralo dôležitú úlohu v utváraní tradičných mexických pokrmov. Aj preto patrí mulati papričky, spolu s Ancho a Pasillo, k tzv. "Svätej Trojici" mexickej kuchyne a sú bežne používané.

Vysušené sú asi 5 cm dlhé, ploché a vráskavé. Charakteristická je ich tmavá až čierna farba, ktorú potom získava aj jedlo. Ich pálivosť sa pohybuje okolo 2 500-3 000 SHU, čo znamená jediné - použiť ich sa rozhodne nemusíte báť v žiadnom jedle.

 Papričky, s ktorých zberom sa oplatí počkať

 Mulati majú veľmi blízko k Ancho papričkám, ktoré sú tiež sušenou verziou Poblano papričiek. Aký je medzi nimi teda rozdiel? Záleží na tom, v ktorej fáze zrenia sa tmavo zelená Poblano paprička usuší a kedy je zozbieraná. Na Ancho sa používajú tie, ktoré dozreli v ľahko červenkastú farbu. Akonáhle sú Poblano takmer prezreté, prechádzajú v tmavo hnedú farbu a sú zberané na sušenie na mulati papričky. Práve vďaka dlhšej dobe zrenia získavajú plnšiu, komplexnejšiu a vyzretejšiu chuť ako Ancho. Sú tiež viac pálivé. U čili papričiek totiž platí, že čím zrelšie sú, tým väčšiu hrejivosť dosahujú.

Mulati papričky majú naozaj miernu pálivosť a sladkú chuť s podtónmi čokolády, sladkého drievka, čerešní a kávy. V ich chuti možno rozpoznať aj náznak sliviek (rovnako ako u Ancho papričiek). Asi si dokážete predstaviť, aké zázraky dokážu v kuchyni urobiť. Jedlu dodávajú tmavo-hnedú farbu a robustnú chuť, ktorá môže najmä v dusených mäsových pokrmoch pripomínať čierne pivo.

Mulati v kuchyni

 Mulati sa najčastejšie objavujú v tradičných mexických jedlách, ako je napríklad "mole" omáčka. Táto hnedá čokoládovo-pikantná omáčka je ideálna k bielemu aj tmavému mäsu a svoju charakteristickú farbu získava práve vďaka mulati papričkám.

 Skvele sa hodí do enchiladas, omáčok, polievok, dusených pokrmov alebo ku kuraciemu mäsu s ryžou. Vďaka svojej čokoládovo-ovocnej sladkastej chuti a miernej pálivosti sú ideálne do sladkých čokoládových dezertov, pre dochutenie zmrzliny a skvele chutia v kombinácii s čerstvým ovocím, ako sú napríklad maliny alebo červený pomaranč.

 Pre dosiahnutie lepšej chuti, je pred použitím vhodné mulati papričky krátko orestovať na zahriatej panvici, po dobu asi 10-20 sekúnd. Môžete ich aj rehydratovať, stačí zaliať horúcou vodou a počkať 10 minút. Nenechajte ich však namáčať dlhšie, mohli by vám horknúť.

Odporúčame ponechať si zvyšnú tekutinu z výluhu, pretože práve u jemnejších aromatických papričiek absorbuje skvelú chuť. Tekutinu potom môžete využiť na podliatie mäsa, do polievok alebo omáčok.

Ak by ste si chceli z mulati papričiek vykúzliť pravú mexickú lahôdku, odporúčame ich rehydratovať, zbaviť semienok a naplniť zmesou z okorenené strúhanky, syru a kreviet. Takto plnené mulati papričky potom osmažte na panvici a podávajte s omáčkou podľa vlastnej chuti.


Spracované v ČR

Dovážame výrobky z celého sveta, ale kontrolujeme ich a spracovávame s láskou.


Najlepšia kvalita

Starostlivo vyberáme každú surovinu a na spracovanie používame najmodernejšiu technológiu.


V harmónii s prírodou

Ponúkame výber toho najlepšieho z prírody a dovážame produkty priamo z miesta pestovania.