AKCIA: NOVÉ DARČEKOVÉ ZMESI TERAZ V PREDAJI ODKAZ TU.

Aji Amarillo celé sušené 30 g

Aji Amarillo celé sušené 30 g
Doprava ZADARMO nad 40€
+ DARČEK

Sušené žlté chilli papričky Aji Amarillo, ktoré sú obľúbené pre svoju chuť.

Cena za 1 ks s DPH: 4,30 €
Cena za 1 ks bez DPH: 3,58 €
Skladom do 2-7 dní Kontaktovať predajcu
 
Výrobca: The ChilliDoctor s.r.o.
Kód produktu: CE30800930
AKCIA Grilovanie
Popis

Aji Amarillo celé sušené 30 g

Pravá chuť Južnej Ameriky

Čo sa vám vybaví, keď si predstavíte Južnú Ameriku? Slnko, tanec, žiarivé farby, sladké ovocie a výborná kuchyňa? A presne také sú aj papričky Aji Amarillo pochádzajúce z Peru. Majú žiarivo oranžovú farbu, chuť tropického ovocia a ich stredne výrazná pálivosť 30 000-50 000 SHU vo vás rozprúdi dobrú náladu. V Latinskej Amerike patrí medzi najobľúbenejšie a nezameniteľnú chuť dodávajú takmer každému tamojšiemu jedlu. Aj preto sú, spolu s cesnakom a červenou cibuľou, považované za základné ingrediencie každého peruánskeho jedla.

Ich názov je odvodený od španielskeho výrazu pre čili papričku "aji" a žltú farbu "amarillo". Tieto papričky pochádzajú z Bolívie a Peru. V peruánskych Andách sa začali ako jedna z najstarších odrôd pestovať už v dobe 2500 rokov pred naším letopočtom. Aji Amarillo patrí do rodu Capsicum baccatum (paprika krídlatá, čiže peruánska) a ich sušené plody sú potom známe ako Aji Mirasol. Rastliny môžu vo vhodných podmienkach dosahovať výšku až 2 metre a ich plody sú asi 10 cm dlhé a 4 cm široké.

Papričky s aromatickou ovocnou chuťou

Papričky Aji Amarillo si zamilujete predovšetkým pre ich netradične ovocný chuťový profil, ktorý je iný ako u väčšiny druhov. Aji Amarillo majú žiarivú tmavo žltú až oranžovú farbu a voňajú po hrozne. Chuť je menej štipľavá a výrazne ovocná s dotykom manga a marakuje.

Rozhodne odporúčame ako ideálnu voľbu pre začiatočníkov, ktorí sa však nechcú ochudobniť o exotický zážitok z objavovania rozmanitých chutí čili.

Aji Amarillo v kuchyni

Tieto peruánske papričky sa vďaka svojej výraznej kvetinovej a ovocnej vôni hodia do ľahkých letných jedál, zeleninových šalátov alebo pokrmov z koreňovej zeleniny. Skvele dopĺňajú morské plody, ryby alebo rizotá. Čerstvé sa používajú na dochutenie ovocnej salsy alebo omáčok. Aj jednoduchému jedlu dodajú prekvapivú a nečakanú chuť.

V Peru sú tradične pridávané do miestnych špecialít, ako je napr. juhoamerické rybie ceviche alebo peruánske dusené hovädzie.

Pre dosiahnutie najlepšej chuti, odporúčame papričky pred samotnou prípravou jedla krátko z každej strany restovať na mierne rozpálenej panvici. Postačí pár minút. Akonáhle budú Aji Amarillo hotové, prevoňajú vašu kuchyňu svojou nezameniteľnou arómou.


Spracované v ČR

Dovážame výrobky z celého sveta, ale kontrolujeme ich a spracovávame s láskou.


Najlepšia kvalita

Starostlivo vyberáme každú surovinu a na spracovanie používame najmodernejšiu technológiu.


V harmónii s prírodou

Ponúkame výber toho najlepšieho z prírody a dovážame produkty priamo z miesta pestovania.